Одноразова грошова допомога
Така допомога передбачена тим, хто отримав інвалідність, або частково втратив працездатність. Її розмір залежить від встановленої групи інвалідності та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який переглядається кожен рік.
З 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб — 3 028 гривень.
Якщо інвалідність настала внаслідок поранення, отриманого під час виконання обов’язків військової служби, то встановлено такі розміри виплати в 2024 році:
інвалідність I групи — 1 211 200 грн;
інвалідність ІІ групи — 908 400 грн;
інвалідність IІІ групи — 757 000 грн.
Одноразова допомога надається не лише у випадку поранення під час виконання обов’язків військової служби, а й тим, хто отримав інвалідність під час проходження військової служби внаслідок захворювання або травм.
Розмір допомоги також залежить від встановленої групи інвалідності.
Інвалідність I групи — 363 360 грн;
Інвалідність ІІ групи — 272 520 грн;
Інвалідність IІІ групи — 211 960 грн.
Передбачається одноразова допомога у разі часткової втрати працездатності. Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) має встановити ступінь втрати працездатності у відсотках. Розмір виплати залежатиме від встановленого ступеня визначатиметься розмір виплат.
Для військовослужбовців, які частково втратили працездатність через поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання обов’язків військової служби, базовою сумою, від якої рахуватиметься розмір виплати є 211 960 гривень.
У випадку встановлення ступеня втрати працездатності у відсотках (без установлення інвалідності):
розмір допомоги визначається у відсотках, які встановлено органами МСЕК, від 70-кратного прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
на 1 січня календарного року відповідно до дати, зазначеної в довідці МСЕК (на 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 грн). Наприклад, 25 % × 70 × 3 028 = 52 990 грн.
Розуміючи, що отримання виплат від держави займає певний проміжок часу та для підтримки киян-Захисників та Захисниць, які отримали поранення на територіях ведення бойових дій та мають відповідне медичний висновок про взаємозв'язок травми й захисту України, Київ додатково винайшов можливості здійснювати виплати пораненим у сумі 45 тисяч гривень.
Враховуючи потребу киян-Захисників та Захисниць для витрат, якими супроводжується реабілітація після поранення, строки виплати допомоги скорочено. Рішення приймається максимум протягом місяця, кошти надходять у першу декаду наступного за прийняттям рішення місяці.
Згідно з рішенням Київської міської ради від 19 вересня 2024 року № 4/9812, виплату можуть отримати військові-кияни, які отримали поранення на територіях, на яких ведуться бойові дії, після набрання чинності рішенням, а саме з 24.09.2024 року.
Допомога надається військовим, які потребують лікування.
Це підтверджується наданням таких документів: копії виписки з амбулаторної карти хворого за формою № 027/о та /або копії консультаційного висновку спеціаліста за формою №028/о, а також копію довідки про обставини травми (додаток 5 до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ.
При розробці Порядку здійснення виплат було враховано те, що заявники можуть перебувати поза межами столиці, відтак їм забезпечено можливість подавати документи онлайн.
https://defender.kyivcity.gov.ua/service/dopomoha-poranenym
У разі встановлення інвалідності в наслідок війни Київ виплачує щорічну матеріальну допомогу у розмірі 30 тисяч гривень для осіб з інвалідністю І групи та 20 тисяч гривень для осіб з інвалідністю ІІ групи.