Навчання з питань безбар’єрності
Працівники Департаменту протягом 2024 року взяли участь в організованих центральними органами виконавчої влади, громадськими організаціями безкоштовних навчаннях з питань безбар’єрності, а саме:
серії лекцій, організованих Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України;
навчальних курсах на сайті Дія. Освіта;
тренінгу на тему «Універсальний дизайн та безбар'єрність», в рамках проекту, що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і Центром "Джерело" у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KFW рамках національної програми ЮНІСЕФ “Кращий догляд для кожної дитини”.
Також працівниками Департаменту прийнято участь у навчальній сесії з безбар’єрності, організованій Департаментом суспільних комунікацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), зокрема лекцій щодо інформаційної та цифрової безбар’єрності, для структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації); проходиться навчання в Школі універсального дизайну, яке відбувається за підтримки ПРООН в Україні, тощо.
Працівники Департаменту і надалі будуть залучені до навчальних сесій, тренінгів та інших освітніх заходів з питань безбар’єрності.
Додатково інформуємо, що підпорядкованою установою Департаменту - Київським міським центром соціальних служб (далі - КМЦСС) планується створення у 2025 році навчального дистанційного курсу з питань безбар’єрного простору, етикету спілкування та супроводу людей з інвалідністю із використанням платформи Moodle.
Одним з основних завдань КМЦСС визначено організацію навчання із соціальної роботи, надання соціальних послуг та проведення навчальних заходів для надавачів соціальних послуг, спеціалістів районних в місті Києві державних адміністрацій, які здійснюють управління системою надання соціальних послуг сім’ям та дітям. В зв’язку з цим, КМЦСС впроваджує програми навчання та підвищення професійної компетентності/кваліфікації для працівників закладів, установ, що надають соціальні послуги в місті Києві, фахівців із соціальної роботи, посадових осіб районних в місті Києві державних адміністрацій, працівників служб у справах дітей та сім’ї тощо.
Основною метою навчальних заходів є підвищення фахових знань спеціалістів надавачів соціальних послуг щодо дотримання базових принципів надання послуг, недопущення дискримінації, будь яких проявів насильства; особливостей взаємодії з особами/сім’ями у складних життєвих обставинах, зумовлених інвалідністю, невиліковними хворобами, хворобами, що потребують тривалого лікування, розвитку навичок безконфліктного спілкування, уважного поводження та ефективної комунікації. Навчання проводяться спеціалістами КМЦСС із залученням експертів громадських об’єднань, міжнародних, благодійних та інших неурядових організацій, закладів вищої освіти та медичних установ.
З метою реалізації проведення вищезазначеного навчання КМЦСС планує додатково передбачити в бюджеті на 2025 рік кошти для проведення 10 тренінгів із залученням відповідних експертів для висвітлення спеціалізованих профільних тем, що зазначені вище.