Основні функції та напрями роботи (положення)
Основними завданнями Департаменту є:
-
Підготовка пропозицій до проєктів державних цільових, галузевих і міських програм у сфері соціальної політики, в тому числі програм підвищення рівня життя, посилення ролі сім’ї як основи суспільства, програм з питань ветеранської політики.
-
Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки і надання соціальних послуг сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (зокрема особам похилого віку, особам з інвалідністю, ветеранам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисникам і Захисницям України, військовослужбовцям, які звільнені з військової служби, та членам їх сімей / комісованим військовослужбовцям та членам сімей, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги (крім пільг з оплати житлово-комунальних послуг, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу)), соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються з військової служби, волонтерської діяльності.
-
Забезпечення реалізації державної ветеранської політики, а саме з питань:
- соціального захисту ветеранів та членів їх сімей, зокрема забезпечення психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, а також санаторно-курортним лікуванням;
- надання довічних державних стипендій;
- переходу від військової служби до цивільного життя військовослужбовців, які звільняються або звільнені із військової служби з числа ветеранів війни;
- розвитку фізкультурно-спортивної реабілітації;
- вшанування пам’яті ветеранів;
- популяризації та забезпечення формування позитивного образу ветерана в суспільстві.Забезпечення прав і свобод ветеранів та членів їх сімей.
-
Виконання державних, галузевих, міських цільових програм з питань ветеранської політики.
-
Визначення потреб ветеранів та членів їх сімей на території міста Києва, внесення пропозицій щодо задоволення таких потреб відповідним органам державної виконавчої влади відповідно до чинного законодавства.
-
Участь в організації надання соціальних послуг і проведення соціальної роботи на території міста Києва шляхом надання пропозицій, визначених на основі потреб ветеранів.
-
Координація діяльності та контроль за виконанням структурними підрозділами з питань ветеранської політики районних в місті Києві державних адміністрацій завдань і заходів, спрямованих на вирішення питань, що належать до компетенції Департаменту.
-
Участь у інформаційному та методичному забезпеченні надання адміністративних послуг для ветеранів та членів сімей ветеранів через центри надання адміністративних послуг.
-
Забезпечення збору, аналізу та надання даних та інформації, необхідної для формування і ведення Єдиного державного реєстру ветеранів у межах компетенції Департаменту.
-
Взаємодія із громадськими та іншими організаціями, волонтерами та благодійниками у питаннях, спрямованих на допомогу та сприяння ветеранам та членам сімей ветеранів у реалізації прав таких осіб та реінтеграцію у громаду міста Києва, спільноти та родини.
-
Виконання програм і заходів у сфері соціального захисту населення, спрямованих на покращення становища сімей, забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення рівних прав і можливостей участі жінок і чоловіків у політичному, економічному та культурному житті, протидії дискримінації за ознакою статі, реалізація на території міста Києва державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
-
Організація надання соціальних послуг і проведення соціальної роботи в місті Києві шляхом визначення потреб населення у соціальних послугах, розвитку відповідних закладів, установ, служб і залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги.
-
Сприяння структурним підрозділам соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій, громадським та іншим організаціям, волонтерам у проведенні ними роботи з питань соціального захисту сімей, у тому числі сімей з дітьми, малозабезпечених, багатодітних, молодих сімей, дітей, осіб з інвалідністю, осіб похилого віку та інших вразливих категорій населення.
-
Методичне забезпечення та координація надання адміністративних послуг соціального характеру через органи місцевого самоврядування, центри надання адміністративних послуг.
-
Залучення громадських об’єднань ветеранів війни та осіб з інвалідністю до вирішення завдань та функцій, суспільно значимих для соціальної сфери міста Києва, реалізації проєктів щодо посилення соціального захисту малозахищених категорій киян.
-
Здійснення розгляду питань щодо доцільності надання державної допомоги підприємствам та організаціям, які засновані громадськими організаціями осіб з інвалідністю, та забезпечення контролю відповідно до повноважень, визначених законодавством.
-
Здійснення розгляду звернень отримувачів гуманітарної допомоги, місцезнаходження яких визначено на території міста Києва, щодо прийняття рішення про визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 5 тонн, встановленому Кабінетом Міністрів України, а також вантажів вагою до 22 тонн, якщо вони складаються виключно з товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію і ліквідацію спалахів епідемій, перелік яких затверджено Кабінетом Міністрів України, або призначених для подолання інших надзвичайних ситуацій, визначених частиною четвертою статті 5 Закону України «Про гуманітарну допомогу».
-
Координація роботи структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та районних в місті Києві державних адміністрацій з питань застосування гендерних підходів від час проведення аналізу та оцінювання впливу державної/міської політики на жінок і чоловіків, стратегічного планування, організації та моніторингу діяльності у межах компетенції.
Розклад роботи та години прийому: з 8-00 до 17-00, обід з 12-00 до 12-45, у п'ятницю працює з 8-00 до 15-45