Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент соціальної та ветеранської політики
офіційний вебпортал

ПОРЯДОК виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування

Опубліковано 27 червня 2024 року о 10:55

Відповідно до Порядку виплати грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2007 № 228 компенсації виплачуються інвалідам, законним представникам недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів, які відповідно до законодавства мають право на забезпечення автомобілями.

Грошова компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів призначаються:

інвалідам та дітям-інвалідам, які в установленому порядку забезпечені автомобілем;

інвалідам та дітям-інвалідам, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти інвалідів, законних представників недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів.

Для одержання компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів подаються:

-заява;
-технічний паспорт про реєстрацію автомобіля на ім'я інваліда, законного представника дитини-інваліда;
-копія посвідчення водія, завірена в установленому законодавством порядку;
-висновок медико-соціальної експертної комісії (далі – МСЕК) про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем.

Грошова компенсація на транспортне обслуговування призначається інвалідам та дітям-інвалідам, які:

перебувають на обліку для безоплатного забезпечення автомобілями; перебувають на обліку для пільгового забезпечення автомобілями;
мають право на забезпечення автомобілем, але за власним бажанням відмовилися від нього і бажають одержувати компенсацію;
мають право на безоплатне забезпечення автомобілем, але не одержали його у зв'язку з протипоказаннями до керування ним, або мають право на пільгове забезпечення автомобілем (за 7 відсотків вартості), але не одержали його у зв'язку з відсутністю можливості передати члену сім'ї право на керування автомобілем;
мають право на забезпечення автомобілем (за 30 відсотків вартості), але не одержали його у зв'язку з протипоказаннями до керування ним.
Підставою для призначення інвалідам та дітям-інвалідам компенсації на транспортне обслуговування є висновок обласної МСЕК про наявність у інвалідів медичних показань для забезпечення їх автомобілем і заява інваліда, законного представника дитини-інваліда.
Підставою для виплати компенсації на транспортне обслуговування інвалідам І та ІІ групи з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, а також громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї (категорія І), інвалідам війни І групи по зору або без обох рук, інвалідам, які мають куксу обох ніг і рук, є заява та копія висновку МСЕК про встановлення відповідної групи інвалідності.
Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів виплачуються інвалідам, законним представникам дітей-інвалідів – у розмірі 22 % прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, на транспортне обслуговування – у розмірі 29% прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність.
Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік – у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.
У разі зміни протягом року прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць, щоразу буде здійснюватися перерахунок розміру виплати.
За більш детальними роз'ясненнями звертатися до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за адресою проспект Любомира Гузара, 7, каб. 114, телефон для довідок: (044) 408 03 53.
Приймальні дні понеділок та середа з 9.00 до 18.00, обідня перерва з 13.00 до 13.45.
Дні прийому: понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 15.45, обідня перерва з 12.00 до 12.45.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux