Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент соціальної та ветеранської політики
офіційний вебпортал

Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

Опубліковано 25 червня 2024 року о 15:57

«Механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» врегульовано Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68.
Право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю I чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею.
Компенсація послуги «муніципальна няня» не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
Договір укладається у письмовій формі між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею.
У договорі має бути зазначено, зокрема, назву послуги, її обсяг з визначенням конкретних заходів, кількості годин надання послуги «муніципальна няня» на місяць, інформацію про дітей, за якими здійснюється догляд, та інформацію про особу, яка здійснює догляд за такими дітьми, умови та строк надання послуги, її вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, місце проживання заявника послуги “муніципальна няня”, місце проживання муніципальної няні (для фізичних осіб - підприємців)/місцезнаходження муніципальної няні (для юридичних осіб).
Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику послуги «муніципальна няня» за здійснення догляду за дитиною протягом місяця.
Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року, за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць.
Призначення та виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських рад міст обласного значення (далі - місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» заявник послуги “муніципальна няня” подає заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку.
Заявнику послуги «муніципальна няня» може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» у разі подання неповного пакета документів, передбаченого пунктами 8 і 9 цього Порядку, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та/або викладення недостовірної інформації в договорі.

Заявник послуги «муніципальна няня»:

подає до 5 числа місяця, що настає за місяцем, в якому надано послугу «муніципальна няня», в паперовій або електронній формі чи в будь-який інший зручний спосіб (зокрема шляхом надіслання сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», а також акт про надану послугу «муніципальна няня» за формою згідно з додатком;

інформує протягом одного робочого дня про розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, що можуть вплинути на надання муніципальною нянею послуги «муніципальна няня».

У разі неподання в установлений строк документів, що підтверджують здійснення догляду за дитиною (акт про надану послугу «муніципальна няня»), витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги “муніципальна няня”, виплата компенсації послуги «муніципальна няня» припиняються.

Після подання документів, що підтверджують здійснення догляду за дитиною (акт про надану послугу «муніципальна няня»), витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», виплата компенсації послуги «муніципальна няня» поновлюються з місяця, за який було здійснено оплату вартості послуги «муніципальна няня».

У разі подання неповного пакета документів, передбачених пунктами 8 і 9 цього Порядку, заявник послуги «муніципальна няня» має право протягом п‘яти робочих днів з дня подання заяви про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», але не пізніше дня прийняття рішення місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення про призначення/відмову в призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» подати/надіслати документи, яких не вистачає.»

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux