Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент соціальної та ветеранської політики
офіційний вебпортал

Одноразова натуральна допомога "пакунок малюка"

Опубліковано 25 червня 2024 року о 14:52

«Постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2020 №1180 “Деякі питання надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” відповідно до якого право на отримання “пакунка малюка” мають громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародними договорами України порядку в’їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні, особи, яких визнано в Україні біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що народили живонароджену дитину.

“Пакунок малюка” надається на кожну новонароджену дитину.

Отримувач може відмовитися від “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я та скористатися правом на отримання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (далі - грошова компенсація) відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проекту “Монетизація одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” у 2020-2023 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744.

“Пакунок малюка” може видаватися отримувачу:

1) закладом охорони здоров’я при народженні дитини;

2) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення) за місцем проживання/ перебування отримувача у разі:

відсутності “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я;

народження дитини за межами України;

народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я;

народження дитини на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях чи тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя (за умови реєстрації місця проживання отримувача на території України, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в

повному обсязі, або наявності довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

Місцевим структурним підрозділом з питань соціального захисту населення “пакунок малюка” видається на підставі заяви отримувача, поданої у паперовій або електронній формі, в якій зазначається спосіб інформування отримувача про прийняте рішення щодо видачі “пакунка малюка”.

До заяви про надання “пакунка малюка”, поданої у паперовій або електронній формі, отримувачем додається копія (фотокопія) таких документів:

свідоцтва про народження дитини;

документа, що підтверджує факт народження дитини поза межами закладу охорони здоров’я, виданого закладом охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо заклад охорони здоров’я не проводив огляд матері та дитини відповідно до законодавства.

“Пакунок малюка” комплектується згідно з переліком дитячих товарів для комплектування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, затвердженим Мінсоцполітики.

Зазначений перелік переглядається Мінсоцполітики не рідше ніж один раз на чотири роки.

Додаткову інформацію з питання надання допомоги можна отримати за тел. 408-01-20

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux