Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент соціальної та ветеранської політики
офіційний вебпортал

Надання послуг особам без визначеного місця проживання

Опубліковано 21 березня 2024 року о 13:08

НАДАННЯ ПОСЛУГ БЕЗДОМНИМ ОСОБАМ

В підпорядкуванні Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) функціонують заклади соціального захисту, що надають соціальні послуги бездомним особам:

Київський міський центр комплексного обслуговування бездомних осіб (далі – Центр), розташований в с. Ясногородка Вишгородського району Київської області. Центр є соціально-адаптаційною установою, призначеною для проживання осіб, що не мають постійного місця проживання.

Зарахування бездомних осіб до Центру здійснюється після встановлення особи, повного медичного обстеження та на підставі путівки виписаної Департаментом соціальної політики.

Протипоказаннями для прийому до Центру є: туберкульоз в активній фазі, захворювання шкіри та волосся, гострі інфекційні та венеричні захворювання, онкологічні захворювання, психічні захворювання, алкогольна або наркотична залежність.

Медичні документи, які необхідні для влаштування до Центру: флюорографія органів грудної клітини, аналіз крові на RW, мазок із зеву на дифтерію, мазок на кишкову флору, довідка про можливість знаходження в колективі, експрес-тест на COVID-19.

Структурними підрозділами  Центру є відділення реінтеграції бездомних осіб, відділення «соціальний готель» та стаціонарне спеціальне відділення для постійного проживання бездомних осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.

Будинок соціального піклування (далі – Будинок), місцезнаходження вул. Суздальська, 4/6. Будинок є закладом соціального захисту для проживання, ночівлі (розміщення на ніч) бездомних клієнтів, діяльність якого спрямована на виявлення та ведення обліку клієнтів та  подальшого надання соціальних послуг з урахуванням індивідуальних потреб бездомних осіб.

Структурними підрозділами Будинку є:
- нічліжне відділення;
- відділення «соціальний готель»;
- правобережне відділення виявлення та обліку бездомних осіб (вул. Гарматна, 16/85, тел.: 458 08 91);
-          лівобережне відділення виявлення та обліку бездомних осіб (вул. Рогозівська, 4/16,  тел.: 568 60 81).

Основними завданнями Будинку з нічліжним відділенням та відділенням «соціальний готель» є надання притулку, окремого ліжко-місця з комунально-побутовими послугами, забезпечення першою медичною допомогою та створення умов для здійснення санітарно-гігієнічних заходів, консультування та інформування з питань соціальних послуг, тощо.

У правобережному та лівобережному відділеннях проводиться робота щодо виявлення та обліку бездомних осіб, видача посвідчення про взяття на облік установленого зразка,  надається реєстрація місця проживання (перебування). В разі звернення до вищезазначених закладів бездомним особам  надається всебічна соціальна допомога.

Клієнтами Будинку можуть бути бездомні особи у віці від 18 років на підставі документів, що засвідчують особу,  громадяни України, іноземці, біженці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають та/або перебувають на території України та мають можливість сплачувати послуги (у відділенні нічного перебування – 10 грн, у соціальному готелі – 18 грн).

Щорічно, в період з 01 грудня до 01 квітня, з метою забезпечення бездомних осіб гарячим харчуванням, теплими речами і взуттям в м. Києві проводиться соціальне патрулювання, створюється міський оперативний штаб допомоги бездомним особам та розроблюється графік роботи соціального патруля. Відповідно до розпорядження Київської міської військової адміністрації   від 30.09.2022 № 669 «Про організацію в місті Києві соціального патрулювання у зимовий період 2022-2023 років» в період з 01 грудня 2022 року до 01 квітня 2023 року в місті Києві організовано соціальне патрулювання.

Для здійснення соціального патрулювання на базі Будинку соціального піклування утворено виїзну бригаду, до складу якої входять соціальний працівник, водій та кухар. Щоденно (з 01.12.2022 по 31.03.2023) в місцях найбільшого скупчення бездомних громадян проводиться харчування 200 осіб згідно графіку:

Приміський вокзал «Дарниця»
 (вул. Привокзальна, 1)

з 11:00 до 11:40

Залізнична станція
 «Київ-Волинський»

з 13:10 до 13:30

Центральний залізничний вокзал
 (вул. Старовокзальна, 7)

з 13:50 до 14:50

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux