Понад 87% опитаних ВПО планують залишатися в Києві
Понад 87 % опитаних ВПО планують залишатися у Києві, майже 3 % розглядають можливість повернення додому після завершення бойових дій.
Це результати опитування, яке провели Благодійний фонд «Рокада» у співпраці із Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА
75 % опитаних віком від 18 до 60 років , а географія переміщення - переважно Донецька (52%), Херсонська (21 %) та Луганська (майже 13 %) області.
Що їх турбує?
Фінанси:
34% змушені економити на їжі, 33% мають кошти лише на базові потреби. Потребу у фінансовій підтримці відчувають 84%, а в гуманітарній допомозі – 70%.
Працевлаштування:
Лише 64% мають роботу, і кожен 10-й отримав відмову через статус ВПО.
Житло:
82% винаймають житло, що стає основною статтею витрат для майже 90%.
На сьогоднішньому засіданні за участі департаментів КМДА та представників громад ВПО ми обговорили шляхи подолання цих проблем.
Скільки загалом ВПО у Києві?
• З 2014 року - майже 419 тисяч осіб, з них 69 тисяч дітей.
• Після 24 лютого 2022 року - близько 232 тисячі осіб, з них 50 тисяч дітей.
Київ забезпечує рівні права для внутрішньо переміщених осіб та киян у медичній сфері, соціальних виплатах, безоплатному проїзді для пільгових категорій тощо. А освіта, до слова, надає дітям зі статусом ВПО першочергове право на зарахування до садочків та шкіл. Зараз їх у Києві навчається майже 28 тисяч. Великою незакритою потребою, яка без законодавчих змін не може бути задоволена Києвом самостійно, є житло, адже загальна черга в столиці сягнула 70 тисяч родин. Також є суттєві прогалини у комунікації з внутрішньо переміщеними особами, бо багато з них просто не знають про можливості, які надв їм Київ. За підсумками наради ми домовились про налагодження співпраці департаментів Київська міська державна адміністрація - КМДА через організації громад тимчасово окупованих територій та територій, на яких ведуться бойові дії, в тому числі на базі майбутнього хабу для ВПО.