Головна  →  Офіційні новини  →  30 серпня 2023

Щоб біженці повернулися в Україну, держава повинна створити умови

Директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий взяв участь у засіданні круглого столу-дискусії «Цінніше за золото: як можна повернути українців додому», що відбувся в Інституті медицини праці ім.Ю.І.Кундієва НАМН України за спільної ініціативи з Україно-Ізраїльським Інститутом Стратегічних досліджень ім. Голди Меєр.
«Це добре, що інститути громадянського суспільства порушують це болюче і надзвичайно важливе для нашої держави питання вже сьогодні: шукати шляхи вирішення проблеми після завершення війни може бути пізно. Адже нині за межами України перебуває за різними даними від 5 до 12 мільйонів українців. Так, це переважно жінки і діти, але це люди, від яких залежить майбутнє України. Її відбудова, відновлення економіки, демографія і все, що з цим пов’язано», - зазначив Руслан Світлий.

Для держави великою перемогою буде, якщо до України після завершення війни повернеться 30-50% біженців. Адже дорослі там знаходять роботу, діти навчаються у навчальних закладах. Вони стають частиною економік тих держав, які прийняли наших біженців. Вони інтегруються в суспільство і створюють сім’ї. Чим більше часу минає, тим менший відсоток тих, хто повернеться додому.

Для того, щоб наші люди поверталися додому, перш за все належні для цього умови має створити держава. Це має бути централізована політика, спрямована на стимуляцію бажання повернутися додому. Це мають бути чіткі зміни у податковій політиці, які б сприяли роботі малого бізнесу, створення відповідної інфраструктури, щоб люди мали куди повертатися (адже багато з них втратили практично все, в тому числі і житло), створення робочих місць, а також страхування, медицина, освіта для дітей тощо.

На жаль, такої політики поки що немає. Будемо сподіватися, що громадські ініціативи будуть почуті, і відповідні зміни будуть впроваджені вчасно.

Перейти до спискуВерсiя для друку