Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Департамент соціальної та ветеранської політики
офіційний вебпортал

З початку року понад 3,5 тисячі киян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечено безоплатними ліками

Опубліковано 24 квітня 2024 року о 16:40

Цього тижня відбулося засідання круглого столу «Соціальне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», під час якого, зокрема, обговорювалися нагальні питання соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та шляхи їх вирішення в умовах воєнного стану. Участь у засіданні взяла заступниця директора Департаменту соціальної та ветеранської політики Світлана Назаренко.

У місті Києві проживає 68 983 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них:

34 085 осіб – учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

20 877 осіб – потерпілі від Чорнобильської катастрофи;

8 021 особа – потерпілі діти від Чорнобильської катастрофи;

192 особи – учасники інших ядерних аварій;

5 808 осіб – вдови (вдівці), опікуни дітей-чорнобильців.

Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА реалізує програму «Пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», на виконання якої з бюджету міста Києва виділено 59 534,4 тис. грн.

Постановою Кабінету Міністрів України №1303 від 17.08.1998 р. «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» визначено порядок надання пільги на безоплатне придбання лікарських засобів та передбачено, що:

- рецепти виписують лікарі лікувально-профілактичних закладів у разі амбулаторного лікування осіб за місцем проживання;

- відпуск лікарських засобів безоплатно провадиться аптеками за рецептами лікарів;

- безоплатно і на пільгових умовах відпускаються лікарські засоби, зареєстровані в Україні в установленому порядку та включені до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, крім тих, що включені до переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів.

Право на безоплатне забезпечення лікарськими засобами, відповідно до статей 20-21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» мають особи, віднесені до: категорії 1, категорії 2. Для громадян, віднесених до 3 категорії (стаття 22), встановлено, що пільга з безоплатного забезпечення лікарськими засобами надається лише за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Теж саме стосується осіб, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці (за радіаційним фактором), пов'язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (мають посвідчення серії Г) (стаття 24) та неповнолітніх дітей померлих громадян, віднесених до категорій 1 та 2, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (стаття 30).

Для дружини (чоловіка) померлого (померлої) громадянина (громадянки), смерть якого (якої) пов'язана з Чорнобильською катастрофою вищезазначена пільга не передбачена чинним законодавством.

На 2024 рік Департамент соціальної та ветеранської політики КМДА та Комунальне підприємство «Фармація» уклали договір про відшкодування витрат по безоплатному відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. КП «Фармація» згідно укладеного договору здійснює розподіл щомісячних асигнувань між своїми аптеками, які забезпечують безоплатними лікарськими засобами за рецептами лікарів громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. У першому кварталі поточного року забезпечено лікарськими засобами 3 531 особу.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux