Відновлення допомоги на проживання для ВПО та створення «Центрів життєстійкості»
У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій у форматі zoom-конференції відбулося чергове засідання Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Участь у засіданні взяли директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий, заступники директора Департаменту Світлана Назаренко та Максим Бученко.
У місті Києві відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», з метою встановлення права на призначення/продовження виплати допомоги уповноваженій особі/отримувачу Міністерством фінансів України, районними управліннями соціального захисту проводиться верифікація особових справ одержувачів допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам згідно із Законом України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Наразі, для відновлення виплати такої допомоги до Управлінь звернулося близько 500 осіб.
В місті Києві відсутні відділення стаціонарного догляду для людей похилого віку і осіб з інвалідністю. У підпорядкуванні Департаменту соціальної політики КМДА знаходяться 8 будинків-інтернатів, розрахованих на 2632 осіб. Станом на сьогодні в установах розміщено 275 осіб, які мають статус ВПО (в тому числі 77 дітей). Особам, які бажають влаштуватись до вказаних установ, надається допомога в оформленні пакету документів, необхідних для поселення.
Департамент соціальної політики КМДА також надав свої пропозиції Міністерству соціальної політики України щодо внесення змін до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження комплексної послуги формування життєстійкості». Департамент підтримує ініціативу створення «Центрів життєстійкості» як хабів, координаційних центрів тощо. Надання комплексної соціальної послуги формування життєстійкості може також бути реалізовано на базі Київського міського центру соціальних служб та районних у місті Києві центрів соціальних служб. Крім того, за необхідності, для надання комплексної соціальної послуги формування життєстійкості можливо долучати надавачів соціальних послуг недержавного сектору.