Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Департамент соціальної та ветеранської політики
офіційний вебпортал

У Києві реформують 26 дитячих інтернатних закладів

Опубліковано 21 грудня 2017 року о 09:20
фото

Київська міська рада затвердила план реформування, перепрофілювання та трансформації дитячих інтернатних закладів. Відповідно до плану до 2025 року передбачено реформувати 26 інтернатних закладів Києва. Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив директор департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов.
"На засіданні сесії Київської міської ради було схвалено рішення, яким фактично затверджений, вперше в Україні, регіональний план деінституалізації дитячих навчальних закладів інтернатного типу для дітей. Київ - це європейська столиця, і європейські підходи, про те, що діти мають виховуватися в родині, або в близьких до родинних умов виховання, стає в Україні панівною ідеєю. І Київ є першим містом, який затвердив план того, як ми будемо реформувати наші інтернатні заклади, що ми будемо робити з тими дітьми, які зараз знаходяться в цих інституціях. Якраз на ці питання зможе відповісти цей регіональний план. І Київ отримав можливість стати першим пілотним регіоном, де цей регіональний план був розпочатий", - сказав Крикунов.
Він зазначив, що відповідно до плану планується реформувати 26 інтернатних закладів у столиці.
"Всього в Києві 26 інтернатних закладів і на першому етапі, тобто на етапі виконання цього пілотного проекту в межах міста Києва, в плани потрапляє 7 інтернатних закладів. Я думаю, що до 2020 року буде охоплено процесом деінституалізації більше ніж 7 інтернатних закладів, а взагалі до 2025 року мають бути всі інтернатні заклади охоплені", - додав він.
За його словами, рішення розроблено відповідно до Договору про співробітництво між Світовим банком, Мінсоцполітики України та виконавчим органом Київради (КМДА).
Як зазначила старший спеціаліст з питань соцзахисту населення офісу Світового банку в Україні Катерина Петрина, в проект Світового банку з реформування дитячих інтернатних закладів вже включені Київ, Київська, Чернігівська, Одеська, Закарпатська і Рівненська області.
"Київ першим затвердив на своїй раді регіональний план трансформації інтернатних закладів у сімейні форми виховання. В рамках великого проекту Світового банку "Модернізація системи соціальної підтримки населення України" передбачено 300 млн доларів починаючи з 2014 до 2020 року, і одна десята цих коштів піде на підтримку трансформації інтернатних закладів. Підхід в цьому проекті наступний: ті області, ті регіони, які хочуть підписати угоди між Міністерством соцполітики, і готові трансформувати інтернатні заклади, отримають інвестиційну підтримку з проекту Світового банку", - сказала Петрина.
Зокрема, головний дитячий невролог Міністерства охорони здоров'я, експерт проекту з реформування інтернатів Володимир Мартинюк наголосив, що мова не йде про закриття цих інтернатних закладів. "Мова йде про те, що ці заклади будуть реформувати, будуть перетворюватись в ті заклади, які сьогодні відповідають сучасним вимогам по відношенню до цієї категорії дітей. Сьогодні мова йде про те, щоб ці діти максимально знаходилися в сім’ї. Тому я дякую депутатам, Світовому банку, що вони допоможуть нам здійснити цей проект, а саме допоможуть ввести сучасний підхід до соціалізації та допомоги дітям, які сьогодні знаходяться в інтернатних умовах", - сказав Мартинюк.
План реформування дитячих інтернатних закладів передбачає перегляд інституційного догляду та виховання дітей-сиріт в сім'ях та будинках сімейного типу. Також у планах створення розвинутої системи соціальних послуг, яка відповідатиме потребам сімей і дітей.
Головне завдання проекту - найближчими роками створити у місті принципово нову розгалужену систему надання соцпослуг усім, хто їх потребує, і передусім дітям, які виховуються в інтернатних установах, та дітям з особливими потребами.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux