Головна  →  Офіційні новини  →  23 квітня 2019

Засідання міжвідомчої робочої групи з питань легалізації зайнятості

 18 квітня 2019 року відбулось чергове засідання міжвідомчої робочої групи з питань легалізації зайнятості та заробітної плати, забезпечення дотримання державних гарантій з оплати праці в місті Києві до порядку денного якого включено  питання щодо причин низького рівня розміру середньої заробітної плати та заходи, що вживаються з метою його підвищення.

 «Завдяки активній позиції та діяльності міської влади в столиці проводиться відповідна робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з «тіні» », - коментує директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

 З цього питання на засідання були запрошені керівники 20 столичних підприємств та організацій, які за даними Головного управління статистики у міста Києві та Головного управління Пенсійного фонду України у місті Києві мають низький рівень середньої заробітної плати за відпрацьовану місячну норму робочого часу.

 «Слід зазначити, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року складає – 4 173 грн, а розмір середньої заробітної плати по м. Києву за січень-лютий 2019 складає 14 116 грн. Тому ми, як місцева влада, маємо забезпечити дотримання достойного рівня заробітної плати на підприємствах міста Києва», - додав Юрій Крикунов.

 Так, за його словами, за результатами вжитих спільних заходів протягом січня-березня 2019 року за рахунок проведеної індивідуальної роз’яснювальної роботи підвищили рівень заробітної плати майже 4,4 тис. суб’єктів господарювання (додатково надійшло до бюджету майже 19,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб). Також було виявлено та залучено до оподаткування понад 4 тис. найманих осіб, які були не оформлені належним чином працедавцями. Робота в зазначеному напрямку продовжується в межах чинного законодавства.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Соціальні послуги