Юрій Крикунов: що відчуває особлива дитина?
Київський міський центр реабілітації дітей з інвалідністю провів для своїх працівників майстер-клас “Світ очима та відчуттями особливої дитини”.
Директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов повідомляє, що головною метою майстер-класу було показати учасникам, що не зважаючи на любов до дитини, ми можемо робити помилки, будучи нетерплячими, ставлячи свої проблеми на п'єдестал, забуваючи про наслідки.
Серед учасників майстер-класу тренери обрали "щасливчика" на роль особливої дитини, якій закрили очі та за допомогою двох реабілітологів почали виконувати фізичні вправи, в експромт включили неприємні звуки шарудінням пакету, різкі тактильні контакти, гучні іграшки та розмови колег між собою.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
"Щасливиця" поділилась своїми враженнями від дійства, що творилось над нею. Відчуття, "м’яко кажучи" були не з позитивних. Будь-який дорослий, не кажучи вже про дитину, в таких обставинах відчув б дискомфорт, і навіть почалася б істерика», - коментує про результати заняття Юрій Крикунов.
За словами директора Департаменту в такий інноваційний спосіб, тренери показали як буває, коли дорослі забувають, що у особливих дітей інший темп виконання прохань та сприйняття цього світу.
Подібні майстер-класи проводяться для працівників, аби вони мали змогу оцінити свої дії та надати пораду батькам, аби при індивідуальній реабілітації використовувати правильні методи роботи.
Юрій Крикунов анонсує, що серію подібних майстер-класів планується провести для батьків особливих дітей під час реалізації проекту: "Формування у батьків знань та навичок з індивідуальних потреб в реабілітації власних дітей з функціональними обмеженнями та їх соціальної адаптації", що реалізується благодійною організацією "Позитивні жінки"у партнерстві з Київським міським центром реабілітації дітей з інвалідністю та за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).