ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ З ПИТАНЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНЬОЇ ПЛАТИ В МІСТІ КИЄВІ


У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати до 3200 грн відбулось розширене засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в м. Києві.
У столиці проводиться відповідна робота, спрямована на становлення та розвиток цивілізованого ринку праці, вживаються заходи щодо легалізації заробітної плати та виведення заробітної плати з “тіні”.
За інформацією Головного управління Держпраці у Київській області протягом 2016 року перевірку оформлення трудових відносин було проведено у 419 суб’єктів господарювання, в результаті яких було виявлено, що 22 з них використовували найману працю без належного оформлення трудових відносин.
Перевірками виявлено 105 працівників, які працювали без укладення (оформлення) трудового договору.
Найбільше таких працівників було зафіксовано у ТОВ «Рітейл Солюшн» (45 чол.) та ТОВ «Мірей Компані» (24 чол.)
З 15 квітня на веб-сайті виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) буде створений розділ «Детінізація доходів громадян та зайнятості населення» з розміщенням відповідних інформаційних матеріалів, переліку суб'єктів господарювання, які мають низький рівень середньої заробітної плати, розмір якої нижчий або на рівні розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законодавством, з дотриманням вимог Закону України «Про інформацію».
Цьогоріч планується збільшити кількість перевірок суб’єктів господарювання, які:
- використовують найману працю без документального оформлення трудових відносин з працівниками;
- виплачують заробітну плату повністю або частково «в конверті» без проведення відповідних відрахувань;
- мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу, ніж розмір мінімальної заробітної плати чи на рівні мінімальної заробітної плати, зокрема, шляхом запровадження скороченої тривалості робочого дня (тижня);
- мають розмір середньої заробітної плати значно нижчий середнього показника по місту за відповідним видом економічної діяльностіПеревірки здійснюватимуться й надалі.
При виявленні порушень, які описані вище ви можете звернутись на Урядову "гарячу лінію" – 1545 або ж на "гарячу лінію" КМДА – 1551 зі стаціонарного та (044) 205-73-37 з мобільного.