Кількість соціальних перевезень збільшилась на третину
Кількість соціальних перевезень в порівнянні з минулим роком зросла втричі. Про це повідомив Директор департаменту соціальної політики Юрій Крикунов під час круглого столу «Нічого для нас без нас», темою якого була взаємодія між громадськими організаціями і батьківською спільнотою з Департаментами соціальної політики і охорони здоров’я.
«Опрацьовуючи статистичні дані про роботу транспортного відділення за 2018 рік у порівнянні з 2017 роком встановлено, що загальна кількість перевезень збільшилася на 32%.Спричинено це, в першу чергу, тим, що досить активно запрацювала інклюзія в освіті. У порівнянні з 2017 роком, кількість лікувальних та навчальних закладів, перевезення до яких здійснюється на постійні основі також збільшилась. До того ж Київ постійно працює над тим, щоб ставати більш відкритим та доступним для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення», - коментує Юрій Крикунов.
За його словами, більше двох років назад Київський міський територіальний центр соціального обслуговування отримав 20 нових автомобілів для забезпечення перевезень осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Навантаженні на нього вдалося перерозподілити завдяки передачі десяти автомобілів з підйомниками, кондиціонерами та всім необхідним в районні територіальні центри соціального обслуговування. Такий перерозподіл надав можливість особам з інвалідністю виїжджати з дому чи мікрорайону не лише за нагальної потреби, а й для відпочинку.
«Зважаючи на те, що географія перевезень охоплює всю столицю, це призводить до того, що час виконання рейсів збільшується, інтервали між замовленнями навпаки - зменшуються. Пікове навантаження припадає на ранок (приблизно 8:00 год.), тому деякі заявки приймаються і на 6:20 ранку, щоб уникнути ранкових заторів. В зв’язку з великою кількістю замовлень у ранковий час виникають труднощі з подачею автомобіля після 17:00 (така необхідність виникає у людей, які проходять процедуру гемодіалізу), оскільки в такому разі час роботи водія буде перевищувати норму», - зазначив Крикунов.
Він додав, що враховуючи існуючу проблему місто працює над її вирішенням та планує провести масштабне соціологічне дослідження, яке має визначити, яких саме соціальних послуг потребують кияни.