Головна  →  Офіційні новини  →  17 травня 2021

Уряд змінив правила оформлення житлових субсидій

Всі, хто має право на житлову субсидію, повинні звернутися до органів соцзахисту

З травня цього року Уряд змінив правила оформлення житлових субсидій: відтепер субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються лише у грошовій формі. Тож всі, хто отримував раніше житлову субсидію, повинні звернутися до органів соціального захисту населення з відповідними заявами та подати декларацію про доходи. Якщо раніше за відсутності змін майнового стану отримувача субсидія призначалася на наступний опалювальний період автоматично, то нині Міністерство соціальної політики дає 5 місяців для переоформлення житлової субсидії. При цьому, незалежно від місяця подачі заяви, субсидія буде призначена за всі 5 місяців, з травнем включно. Всі зміни передбачені Програмою житлових субсидій (Постанова КМУ №420, Наказ Мінсоцполітики №242).

Для переоформлення житлової субсидії отримувач має звернутися до:

- через уповноважених осіб територіальних громад (у тому числі старостати) та ЦНАПи;

- безпосередньо до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад;

- заповнені бланки можна надіслати поштою на адресу органу соціального захисту населення;

- через електронний сервіс, який розміщено на офіційному веб-сайт Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua.

Бланки Заяви та Декларації можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики https://www.msp.gov.ua/news/16214.html з метою їх надання в паперовій формі особисто або надсилання поштою до органів соціального захисту населення, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб центру надання адміністративних послуг.

Департамент соціальної політики КМДА закликає всіх отримувачів житлових субсидій не панікува та не створювати черг до органів соціального захисту: часу на подачу документів достатньо, поважайте один одного, дотримуйтесь маскового режиму і соціальної дистанції та не наражайте себе та інших на небезку інфікуватися коронавірусом.

Що стосується призначення субсидії на підставі рішень комісій, утворених органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування, то з урахуванням внесених змін, понад 98 % випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть призначатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

Таким чином, усім цим домогосподарствам, які отримували субсидію за рішенням зазначених комісій, субсидія буде призначена на наступний період безпосередньо органами соціального захисту населення. При цьому строк розгляду документів у таких випадках скорочується втричі з 30 до 10 днів.

Перейти до спискуВерсiя для друку

 

Соціальні послуги