20 червня — Всесвітній день біженців
Сьогодні, у Всесвітній день біженців, у центрі Києва відбулася презентація аудіовізуальної виставки «Переміщені долі: історії мужності та сили духу», організованої Благодійним фондом “Рокада” за участі Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА та за підтримки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні. Участь у заході взяв директор Департаменту соціальної та ветеранської політики Руслан Світлий.
“Ми висловлюємо нашу підтримку і солідарність з тими, хто з різних причин був змушений залишити свою домівку і звичне життя. Для багатьох українців, на жаль, це нині стало єдиним порятунком від війни, жаху і смерті, які принесла росія на нашу землю”, - зазначив директор Департаменту соціальної та ветеранської політики.
Всесвітній день біженців – це можливість ще раз нагадати світу про права і потреби біженців, для нас – ще раз акцентувати увагу суспільства на проблемах внутрішніх переселенців. Адже зараз у Києві проживає понад 410 тисяч українців, які залишили все своє життя на окупованих агресором територіях. Майже 218 тисяч з них прибули до Києва після повномасштабного вторгнення росії на територію України.
“Найважливішими для наших співгромадян, які перемістилися з територій, де тривають бойові дії, є підтримка їх життєдіяльності і забезпечення законних прав. На разі матеріальну допомогу на проживання у Києві отримують майже 55 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Хочу зазначити, що зі свого боку, міська влада столиці також дбає про всіх, хто обрав Київ місцем свого проживання після переміщення з територій, на яких тривають бойові дії. Місто фактично визнає всіх внутрішньо переміщених осіб киянами, і всі соціально вразливі категорії отримують допомогу з міського бюджету. Адже серед зареєстрованих у Києві переселенців проживає понад 68 тисяч дітей, майже 70 тисяч пенсіонерів, понад 15 тисяч людей з інвалідністю. Крім того, що ці люди є біженцями від війни, вони потребують особливої уваги та соціальної підтримки, і ми надаємо всебічну допомогу.
Це і виплата одноразової матеріальної допомоги, і надання щомісячної допомоги малозабезпеченим, сім’ям з дітьми з інвалідністю, людям з інвалідністю, охоплення всіх, хто потребує, соціальними послугами тощо. Всі міські цільові програми, спрямовані на підтримку малозахищених категорій киян, забезпечують підтримку і внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Києві”, - наголосив Руслан Світлий.