Головна  →  Події  →  6 червня 2023

Паліативний догляд в умовах воєнного стану

Директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий взяв участь у науково-практичній конференції “Надання паліативної допомоги населенню міста Києва в умовах воєнного стану: проблеми і перспективи”, яка відбулася у КНП “Клінічна лікарня “Психіатрія”.

Варто зазначити, що у сфері паліативного догляду досі ще є певні проблеми, а війна їх лише поглиблює. Паліативно-хоспісної допомоги потребують люди зі складними захворюваннями: онкологічними, серцево-судинними та рядом інших, а тепер до них додалися ще й люди, які постраждали через військові дії і потребують такого догляду.

Сьогодні у Києві стаціонарну паліативну допомогу надають 20 медичних закладів за програмою медичних гарантій, з яких 4 — дитячі. Мобільну паліативну допомогу надають 29 столичних медустанов, з яких 9 — для дітей. І насправді це мало. А послуга ця надзвичайно важлива. Для вирішення проблеми Департамент соціальної політики вирішив піти шляхом закупівлі цієї послуги через соціальне замовлення.

Закупівля послуг за соціальним замовленням — це дуже гарний досвід, адже саме так соціальні послуги надаються в країнах Європи, так вони надаються в усьому цивілізованому світі. Є тариф, він прозорий. Соціальні робітники отримують гідну оплату своєї праці. А людина в результаті отримує сервіс відповідної якості, оскільки послуга паліативного догляду надається мультидисциплінарними бригадами, які закривають практично всі потреби людини — отримувача послуги паліативного догляду.

При цьому Департамент соціальної політики тримає на постійному контролі якість надання послуг через моніторинг і пряме спілкування з тими, хто ці послуги отримує. Ми сьогодні надаємо 9 соціальних послуг через соціальне замовлення, якість їх надання ми постійно моніторимо.

Наші територіальні центри також включилися в цю роботу: вони розробили тарифи, включили туди всі послуги та види допомоги, яку тільки може надати соціальний працівник та інші фахівці терцентру, і також конкурують нині з приватними надавачами соціальних послуг.

Фото

Перейти до спискуВерсiя для друку