Головна  →  Оголошення  →  Інформація до відома роботодавців з питання професійного навчання працівників на виробництві

Професійне навчання працівників на виробництві є необхідною умовою забезпечення підприємств кваліфікованою робочою силою, підвищення її професійного рівня відповідно до вимог виробництва чи сфери послуг.

В умовах фінансово-економічної кризи більшість підприємств зорієнтовані на здійснення професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві, що здешевлює його вартість.

Пунктом 3.1 Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України від 26.03.2001 №127-151, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 6 квітня 2001 року за №315/5506 визначено категорії осіб, які здійснюють професійне навчання працівників на виробництві, зокрема викладачі з числа керівників, професіоналів та фахівців роботодавця та інструктори виробничого навчання з числа кваліфікованих робітників та передбачено, що зазначені особи підвищують кваліфікацію з питань професійного навчання працівників не рідше ніж один раз на п’ять років.

Відповідно до Положення про організацію навчально-виробничого процесу на виробництві, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства освіти і науки України від 27.12.2006 №500/861, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17 січня 2007 року за №32/13299, працівники, які здійснюють професійно-технічне навчання робітників на виробництві та не мають педагогічної освіти, повинні пройти підвищення кваліфікації з основ педагогіки та психології професійного навчання.

З метою забезпечення реалізації вимог означених нормативно-правових документів та розпорядчих актів листом Міністерства соціальної політики України від 13.01.2016 №374/0/14-16/021 повідомлено, що Державний заклад “Дніпропетровський інститут професійного розвитку і освіти” здійснює розповсюдження типових навчальних планів та програм, проведення курсів підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до організації та проведення професійного навчання на виробництві, зокрема викладачів теоретичного навчання та інструкторів виробничого навчання, з питань організації навчання працівників, проведення навчального процесу на виробництві, основ педагогіки та методики навчання. Інститут може здійснювати підвищення кваліфікації як з відривом від виробництва, так і без відриву від виробництва в будь-якому регіоні країни.

Адреса Державного закладу “Дніпропетровський інститут професійного розвитку і освіти”: 49000, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 71,

контактні телефони: (056) 745 45 31, 791 10 53, 745 14 61,

електронна адреса: [email protected]

Версiя для друку

 

 

Соціальні послуги