Інформація
про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати
в місті Києві
станом на 01.12.2014 року


1. Бюджетна сфера та комунальні підприємства

Згідно даних оперативного моніторингу в місті Києві відсутня прострочена заборгованість із виплати заробітної плати в бюджетних установах столиці, які фінансуються  з бюджету міста Києва.
За статистичними даними на 01.12.2014 в місті Києві існувала прострочена заборгованість із виплати заробітної плати на двох комунальних підприємствах у сумі 46,2 млн грн.
2.   Загальна ситуація
У порівнянні з початком ц.р. борг із заробітної плати по місту зріс у 3 рази або на 75 млн грн, (порівняно з 01.11.2014заборгованість збільшилась  на 30 % або на 25,8 млн грн.) та згідно статистичних даних на 01.12.2014 склав 111,6 млн грн (4,7 % від загальної суми боргу по Україні  -  2,4 млрд. грн).
Станом на 01.12.2014 заборгованість із заробітної плати мала місце на 52 столичних підприємствах, у тому числі:
Державний сектор (31 підприємство)53 млн грнабо 47,5 % від загальної суми боргу по місту ;
Комунальні (2 підприємства)46,2  млн грн або 41,4 %;
Недержавнийсектор (19 підприємств) – 12,5 млн грн або 11,2 %.
В розрізі категорій боржників ситуація має наступний вигляд:
46 діючих (економічно активних) підприємств – 105,3 млн грн або      94,4 % від загального боргу;
5 підприємств, які перебувають в стадії банкрутства5,5  млн грн або 4,9 %;
1 економічно неактивне підприємство -  0,8 млн грн. (0,7 %).
3. Аналіз ситуації на найбільших боржниках
Найбільшими боржниками по місту на 01.12.2014 є:
Державні підприємства, що є учасниками Державного концерну “Укроборонпром”, загальна сума заборгованості яких склала 21,6 млн грн.
Державні підприємства, що знаходяться у сфері управління:
-                Міносвіти (8,9 млн грн);
-                Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (5,7 млн грн);
-                Державного космічного агентства України (4,2 млн грн);
-                Міністерства енергетики та вугільної промисловості України (3,7 млн грн).
4. Вжиті заходи
Так, протягом січня-жовтня 2014 року структурними підрозділами з питань праці міста:
-            до контролюючих та правоохоронних органів направлено інформацію по  452 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати;
-            керівникам підприємств надано 958 рекомендацій щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства та недопущення їх в подальшому;
-            надіслано 158 листів - звернень (подань) до власників або уповноважених ними органів по 151 підприємству-боржнику щодо сприяння погашенню боргів та притягнення до відповідальності посадових осіб цих підприємств.
За результатами направлених звернень, згідно з інформацією контролюючих та правоохоронних органів:
-                до суду скеровано 216 справ про адміністративні правопорушення, з яких 70 посадових осіб підприємств-боржників осіб притягнуто до відповідальності  з накладанням штрафів;
-                у поточному році у сфері додержання законодавства про оплату праці перебувало 269 кримінальних проваджень, з яких: 39 кримінальних проваджень скеровано до суду; 98 проваджень – закрито за відсутності в діяннях складу кримінального злочину та звільнення підозрюваних осіб від кримінальної відповідальності судом, ще 132  - перебувають у провадження слідчих підрозділів;
-                керівників 17 підприємств-боржників із заробітної плати  притягнуто до дисциплінарної відповідальності, у т.ч. на 12 підприємствах відбулась зміна керівництва.
Стан погашення заборгованості із заробітної плати щомісячно розглядається на засіданнях районних  тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Протягом січня – листопада 2014 року проведено 115 засідання таких комісій, на яких заслухано 595 керівників підприємств-боржників, всіх їх попереджено про відповідальність за порушення законодавства про працю та оплату праці.
З керівниками підприємств-боржників проводиться відповідна робота щодо скорочення непродуктивних витрат та оптимізації структури підприємств; активізації проведення претензійно-позовної роботи з дебіторами; складання графіків погашення заборгованості із заробітної плати в найкоротші терміни, з урахуванням фінансових можливостей підприємств та забезпечення їх виконання.
Згідно даних оперативного моніторингу, завдяки вжитим спільним владою заходам, протягом січня - листопада 2014 року підприємствами-боржниками міста було виплачено понад 87 млн грн заборгованої заробітної плати (за вересень 2014 року та попередні періоди).
Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах міста та вирішення проблеми заборгованості з її виплати знаходяться на постійному контролі.

Версiя для друку