Головна  →  Офіційні новини  →  27 лютого 2024

На сьогодні у Києві зареєстровано 410 456 внутрішньо переміщених осіб

За даними Відділу соціального захисту внутрішньо переміщених осіб Департаменту соціальної та ветеранської політики станом на 23.02.2024 р. по місту Києву до Єдиної інформаційної бази про внутрішньо переміщених осіб України внесено 410 456 осіб (70 233 – діти), в тому числі 209 497 осіб з числа тих, хто після введення Указом Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» воєнного стану перемістилися з території адміністративно-територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії та яку визначено в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6.03.2022 р. № 204-р «Про затвердження переліку адміністративно територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках програми «єПідтримка».

Для 176 922 таких осіб нараховано державну грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам на загальну суму 99 7986 872,47 грн.

У Києві утворено Координаційний центр підтримки цивільного населення при Київській міській військовій адміністрації. На разі проходить процедура внесення змін до його складу: планується ввести голову Ради ВПО О.М.Алтуніну, - відповідний проєкт розпорядження КМВА проходить погодження.

Також у Києві утворено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Київській міській військовій адміністрації. З метою забезпечення  захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб на території міста Києва прийняті зміни у законодавстві, які передбачають розширення кількості членів Ради до 30 осіб. Тож нещодавно проведено додатковий добір членів Ради та підготовлено проєкт розпорядження по внесенню змін у склад Ради ВПО.

Серед іншого відділ опрацьовує документи, які стосуються забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, узагальнює інформацію районних управлінь соціального захисту населення та звітує перед Міністерством ветеранів, зокрема, щодо використання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення по 3-х постановах Уряду.

Також спеціалісти відділу на постійній основі консультують громадян телефоном та під час особистого прийому.

Перейти до спискуВерсiя для друку