Головна  →  Офіційні новини  →  22 лютого 2024

Реабілітація Захисників і Захисниць України: музика зцілює і відновлює

Тривалі дослідження впливу музики на організм людини показали, що прослуховування тихої, спокійної мелодії допомагає організму справитися зі стресом, оскільки поки лунає мелодія, знижується вироблення гормонів стресу: кортизолу і адреналіну, знижується кількість серцевих скорочень, вирівнюється дихання. Науково доведено, що гра на музичних інструментах, навчання музиці та навіть регулярне її прослуховування позитивно впливають на нейропластичність. Нейропластичність — це реакція мозку на новий вид діяльності, коли та чи інша ділянка мозку реагує на новий досвід, що дозволяє нервовій системі людини адаптуватися та зцілитися.

Роль нейропластичності є особливо важливою у відновленні функцій нервової системи після травми мозку. Гра, імпровізація на музичних інструментах посилюють здатність мозку до переживання емоцій, запам'ятовування, створення зв'язків між рухом та звуком, одночасного сприйняття тактильних, зорових та слухових відчуттів.

В рамках пілотного проєкту із соціальної та психологічної реабілітації, запровадженого заступницею Київського міського голови Мариною Хондою, паралельно з лікувальним процесом в одному із медзакладів міста Києва працівники Київського міського Центру реабілітації "Аскольд" пропонують нашим Захисникам та Захисницям гру на гітарі, що є ефективним допоміжним засобом для регулювання психоемоційного стану та відновлення.

Перейти до спискуВерсiя для друку