КМДА Київська міська державна адміністрація


Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено забезпечення житлом інвалідів постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи протягом року з дня подачі заяви (пункт 10 стаття 20 Закону).

Відповідно до Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затверджених постановою Ради Міністрів Української РСР і Української республіканської ради професійних спілок від 11.12.84 № 470, питання ведення квартирного обліку належить до компетенції районних в місті Києві державних адміністрацій.

Районні в місті Києві державні адміністрації ведуть облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та щомісяця за наявності в особових справах підтверджувальних документів вносять відповідні зміни в списки громадян, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь – якого ступеня або стали інвалідами, дітей – інвалідів, які потребують особливого догляду, сімей, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до категорії 1.

Виконання функцій організації та координації роботи із забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які перебувають на квартирному обліку в районних державних адміністраціях міста Києва покладено на Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з 2015 року.

Департамент соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щорічно станом на 01.01 наступного року уточнює у Департаменті будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) загальноміський Реєстр громадян, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь – якого ступеня або стали інвалідами, дітей – інвалідів, які потребують особливого догляду, сімей, що втратили годувальника з числа осіб віднесених до категорії 1, які потребують поліпшення житлових умов, відповідно до наданих списків районними в місті Києві державними адміністраціями з урахуванням внесених змін в особових справах громадян.

Станом на 01.01.2016, на квартирному обліку у місті Києві за пільговою категорією “Громадяни, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь – якого ступеня або стали інвалідами та сімей, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до категорії 1” перебуває – 1 567 осіб.

За категорією “Громадяни, що мають дітей інвалідів, які потребують особливого догляду” – 15 осіб, та “Громадяни, які переселилися із радіоактивно забруднених територій” – 8 осіб.

Керуючись статтею 43 Житлового кодексу УРСР громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості. Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік.

Правило черговості надання громадянам жилих приміщень є одним із важливих принципів законності, оскільки воно виключає суб’єктивний підхід при забезпеченні громадян жилими приміщеннями.

На сьогодні склалася вкрай напружена ситуація із забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Через недостатні обсяги фінансування з Державного бюджету України, на сьогодні, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, які зараховані на квартирний облік в районних в місті Києві державних адміністраціях ще у першій половині 1995 року не забезпечені житловою площею.

Державним бюджетом України на 2016 рік асигнування для виконання програми із забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не передбачені.

Питання поліпшення житлових умов інвалідів постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи вирішуються відповідно до чинного законодавства (ст. 43 Житлового кодексу Української РСР) за наявності відповідної житлової площі та надходженні черги у загальноміському Реєстрі громадян, які переселилися із радіоактивно забруднених територій.

З метою гідного відзначення 30 – их роковин Чорнобильської катастрофи, високо оцінюючи подвиг та самовідданість громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та на виконання Указу Президента України від 14 грудня 2015 року № 702/2015 “Про заходи у зв'язку з  30 – ми роковинами Чорнобильської катастрофи”, Департаментом будівництва та житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Актом від 18.04.2016 за № 49 до Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було передано 10 квартир у місті Києві по вул. Соломії Кришельницької, 15 – Б, а саме:

- 3 – 1 кімнатні квартири  (2 квартири житловою площею – 16,11 кв. м та 1 квартира житловою площею – 16,64 кв. м);

- 7 – 2 двокімнатних кімнатних (житловою площею 33,27 кв. м). 

Зазначену житлову площу було розподілено міською комісією по розподілу жилої площі, що надається громадянам, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь-якого ступеня або стали інвалідами, дітям-інвалідам, які потребують особливого догляду, сім’ям, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до категорії 1, особам, які самостійно переселилися з територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС – 22.04.2016 серед громадян, які перебувають у першій черзі на отримання житла у Реєстрі громадян, які внаслідок Чорнобильської катастрофи перенесли променеву хворобу будь – якого ступеня або стали інвалідами та сімей, що втратили годувальника з числа осіб, віднесених до категорії 1 та перебувають на квартирному обліку в районних державних адміністраціях міста Києва, станом на 01.04.2016. 

12 травня 2016 на засіданні Київської міської ради, мером міста Києва В. Кличком було вручино сертифікати на квартири десятьом постраждалим від Чорнобильської катастрофи.



При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.