КМДА Київська міська державна адміністрація


    ЗМІНИ В ПРОГРАМІ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ З 01.01.2019

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848        «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива».

З 1 січня 2019 року Урядом запроваджено монетизацію житлових субсидій громадянам. Правила призначення житлової субсидії залишаються незмінними, змінюється лише алгоритм її виплати.

 Монетизація відбуватиметься у три етапи.

З 1 січня 2019 року участь у монетизації житлових субсидій братимуть сім'ї, що звернулись за призначенням житлової субсидії вперше. Житлова субсидія буде надходити на їх персональний обліковий запис в                   ПАТ «Державний ощадний банк України». Зазначеним банком кошти житлової субсидії будуть перераховуватись на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг одержувача, про що одержувач отримає                       sms-повідомлення. Залишок нарахувань оплачується громадянином самостійно. Відсутня буде необхідність щомісяця сплачувати обов'язкову частку плати за кожний вид послуги. ПАТ «Державний ощадний банк України» сплачуватиме частину нарахованої плати за житлово-комунальні послуги, в межах соціальних норм розрахованої житлової субсидії, отримувачі житлової субсидії доплачуватимуть іншу частину рахунку.

З 1 травня 2019 року монетизація охопить тих, хто вже отримує житлову субсидію. Для цього отримувачам субсидії у травні 2019 року необхідно буде звернутись до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації з новими заявою про призначення житлової субсидії та декларацією про доходи і витрати із зазначенням номеру мобільного телефону.

З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація: отримувачі житлової субсидії за результатами опалювального сезону отримають готівкою заощаджені кошти економії житлово-комунальних послуг (за умови наявності економії).

Домогосподарства, яким призначено житлову субсидію на опалювальний період 2018 – 2019 р.р., будуть отримувати її відповідно до діючого порядку – шляхом перерахування коштів на рахунки організацій – надавачів житлово-комунальних послуг.

У разі відмови домогосподарства, якому призначено субсидію на опалювальний період 2018 – 2019р.р., від житлової субсидії, призначення житлової субсидії на новий період можливе лише після подання новихзаявитадекларації на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон відповідно до пункту 22 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995№ 848.

 При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.