Головна  →  Головна  →  Каталог установ  →  Підвідомчі установи  →  Київський міський територіальний центр соціального обслуговування та районні територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у м. Києві  →  Надання послуг з перевезення спеціально пристосованими автомобілями особам з обмеженими фізичними можливостями в місті Києві за Iквартал 2017 року

Надання послуг з перевезення спеціально пристосованими автомобілями особам з обмеженими фізичними можливостями в місті Києві за Iкв. 2017року.

У м. Києві, в структурі Київського міського територіального центру соціального обслуговування з 1999 року почало функціонувати відділення надання транспортних послуг.

З 1999 по 2012 рік автопарк Київського міського територіального центру соціального обслуговування не оновлювався, майже 60 % автомобілів мали фізичний та моральний знос, капітальний ремонт яких був економічно недоцільний.

До Евро-2012 було придбано 4 легкові автомобілі Volkswagen Transporter Kombi обладнані підйомними пристроями для перевезення інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату.

В 2016 році Київський міський голова за підтримки депутатського корпусу знайшли можливість у виділенні додаткових фінансових ресурсів, на оновлення автопарку (автомобілів, які мають фізичний та моральний знос, капітальний ремонт яких економічно недоцільний) для належного забезпечення безперебійної роботи відділення надання транспортних послуг та розширення надання послуг а саме: перевезення учасників антитерористичної операції, переселенців ті ін. категорій населення.

Київським міським територіальним центром соціального обслуговування в I півріччі 2016 році зі спеціального фонду було здійснено закупівлю 5 нових спецавтомобілів Renault Dokker, які обладнані пандусами для перевезення інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату.

На сьогоднішній день перевезення здійснюються 17спецавтомобілями, з яких, 12 -обладнані спецпідйомниками, 5 – пандусами.

Здійснено закупівлю 20 спецавтомобілів Citroen Jumper, які обладнані електрогідропідйомниками, системою кондиціонування, автономними обігрівачами, зручними сидіннями, кріпленнями для інвалідних візків, із загальною кількістю місць не менше 7 (в т. ч. 1 місце для водія, 2 – в кабіні (для інвалідів, які пересуваються з допомогою палиць та милиць) та 3 – в інвалідних візках, 1 – для супроводжуючої особи).

На спецавтомобілях Citroen Jumper нанесені герб міста Києва та контактний телефон для замовлення соціального транспорту.

Зазначені автомобілі будуть здійснювати перевезення інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату після введення в експлуатацію.

В I кварталі 2017 роцу було виконано 2872 заявки, які надійшла від 636 осіб з інвалідністю, в тому числі громадян похилого віку, при цьому здійснено 2950 перевезень, з них до:

лікувальних установ – 1387 (що становить 47 % від усіх перевезень),

госпіталів – 5 (0,2 %),

санаторіїв – 3 (0,1 %),

протезних заводів – 45 (1,5%),

лікувально-реабілітаційних установ – 413 (14%),

навчальних закладів – 982 (33,3%) ,

на культурно-масові заходи – 105 (3,6%) ,

за соціальними потребами – 10 перевезення (0,3%).

Таким чином, впродовж дня здійснюється перевезення 35 - 70 громадян. Заявки, які надійшли в Iкв. 2017 роцу виконані в повному обсязі.

Київським міським територіальним центром  соціального обслуговування буде вивчатися питання щодо попиту та задоволення потреб киян, осіб з інвалідністю, послугами з перевезення спеціалізованим автотранспортом.

Відповідно до Положення про відділення надання транспортних послуг, послуги з перевезення надаються мешканцям м. Києва, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з захворюваннями опорно-рухового апарату, пересуваються на візках або милицях і згідно з медичним висновком мають ІІІ, IV або V групу рухової активності та потребують перевезень спеціалізованими автомобілями з числа:

  • інвалідів І, ІІ груп, які досягли 18-річного віку та дітей-інвалідів старше трьох років;
  • хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше, як на чотири місяці);
  • інвалідів та хворих, яким проводяться процедури за життєвими показниками (гемодіаліз тощо);
  • інвалідів у складі мало-мобільних груп населення (незалежно від громадянства та місця реєстрації) на час проведення загальнодержавних заходів;

Право на першочергове отримання транспортних послуг мають особи, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, зокрема: інваліди війни, учасники бойових дій, особи, які брали участь в антитерористичній операції, та особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1 категорії.

Відділення надає послуги з перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями спеціалізованими автомобілями в межах м. Києва:

  • до лікувально-профілактичних, санаторно-оздоровчих, реабілітаційних та навчальних закладів, протезно-ортопедичних підприємств та майстерень (в разі, якщо даний заклад знаходиться за межами м. Києва, перевезення здійснюється лише до залізничного вокзалу);
  • на соціальні, культурно-масові та спортивні заходи за замовленнями установ та організацій соціального захисту населення;
  • до структурних підрозділів органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування.

Перевезення не здійснюються до магазинів та ринків, інших закладів та установ з метою вирішення побутових питань, а також перевезення членів сімей осіб, яким надаються транспортні послуги.

Для отримання транспортних послуг громадянам необхідно подати до відділення:

- письмову заяву громадянина (за формою);

- копію довідки або посвідчення про встановлення групи інвалідності (за наявності);

- медичний висновок про здатність до самообслуговування та потребу в сторонній допомозі (потребу в транспортному перевезенні спеціалізованими автомобілями) (за формою);

- довідку про склад сім'ї (форма № 3).

Після подання вище зазначених документів з громадянином укладається договір про надання соціальних послуг відділенням надання транспортних послуг Київського міського територіального центру соціального обслуговування (за формою).

Для отримання послуги перевезення соціальним транспортом відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» громадянину необхідно звернутися до відділення надання транспортних послуг Київського міського територіального центру соціального обслуговування за адресою: м. Київ, вул. Котельникова, 32/11, кабінет № 4  (тел.450-83-47).

Відповідно до Положення про відділення надання транспортних послуг, заявка на надання транспортних послуг подається за три дні до дати виконання послуги до 13 години. В разі, якщо громадянин звертається вперше, надається письмова заява на обслуговування, копія довідки про встановлення групи інвалідності та копію документа, що підтверджує реєстрацію в м. Києві. 

У разі неможливості письмового звернення громадянина в Територіальний центр, заявка на перевезення може бути прийнята по телефону з наступною передачею заяви та необхідних документів водію автомобіля в день надання послуги.

Замовник послуги обов’язково завчасно повідомляється про час, дату надання послуги, місце подачі автомобіля та маршрут перевезення, або про відмову в перевезенні та причини відмови.

В окремих випадках, в разі непередбачуваних обставин (госпіталізація, від’їзд та інше) Територіальний центр вишуковує можливість здійснити перевезення, якщо заявка на надання транспортних послуг подається менш ніж за три дні до дати виконання послуги.

 

Версiя для друку

 

 

Соціальні послуги