КМДА Київська міська державна адміністрація


НАДАННЯ ПОСЛУГ БЕЗДОМНИМ ОСОБАМ

В підпорядкуванні Департаменту соціальної політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) функціонують заклади соціального захисту, що надають соціальні послуги бездомним особам:
Будинок соціального піклування з відділенням нічного перебування та соціального готелю  (вул. Суздальська, 4/6, тел.: 497 41 81). Основними завданнями цього закладу є організація нічного або тимчасового перебування осіб без визначеного місця проживання і тих, хто опинився в екстремальній ситуації, надання цим особам психологічної, соціальної, медичної та побутової допомоги, надання допомоги у працевлаштуванні тощо.
До БСП приймаються бездомні особи, які досягли 18 років на підставі документів, що засвідчують особу,  громадяни України, іноземці, біженці та особи без громадянства, які постійно на законних підставах і після втрати прав на жилі приміщення проживають на території України і мають можливість оплачувати послуги  (у відділенні нічного перебування – 10 грн, у соціальному готелі – 18 грн).
Київський центр соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, що не мають постійного місця проживання, розташований в с. Ясногородка Вишгородського району Київської області. Центр є соціально-адаптаційною установою, призначеною для тимчасового проживання осіб, що не мають постійного місця проживання.
Зарахування до Центру підопічних проводиться по путівках Департаменту після встановлення особи та повного медичного обстеження.
Протипоказаннями для прийому до КЦСА є:
туберкульоз в активній фазі,
захворювання шкіри та волосся,
гострі інфекційні та венеричні захворювання,
онкологічні захворювання,
психічні захворювання,
алкогольна або наркотична залежність.
Медичні документи, які необхідні для влаштування до КЦСА:
флюорографія органів грудної клітини,
аналіз крові на RW,
мазок із зеву на дифтерію,
мазок на кишкову флору,
довідка про можливість знаходження в колективі.
Центр обліку бездомних осіб (вул. Гарматна, 16/85, тел.: 458 08 91) та філія Центру обліку (вул. Рогозівська, 4/16, тел.: 568 60 81). В Центрі та філії Центру проводиться робота по обліку бездомних осіб, по відновленню та отриманню ними документів, видаються посвідчення Центру обліку, надається реєстрація місця проживання (перебування).
В разі звернення до вищезазначених закладів бездомним особам  надається всебічна допомога.
Щорічно, починаючи з 2006 року, в період з 01 грудня до 01 квітня, з метою забезпечення бездомних осіб гарячим харчуванням, теплими речами і взуттям, в м. Києві проводиться соціальне патрулювання, створюється міський оперативний штаб допомоги бездомним особам та розроблюється графік роботи соціального патруля.
Відповідно до розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.11.2019 № 1984 «Про організацію в місті Києві соціального патрулювання в зимовий період 2019-2020 років» в період з 01 грудня 2019 року до 01 квітня 2020 року  в місті Києві організовано соціальне патрулювання.
Для здійснення соціального патрулювання на базі Будинку соціального піклування утворено виїзну бригаду, до складу якої входять соціальний працівник,  водій та кухар. Щоденно (з 01.12.2019 по 31.03.2020) в місцях найбільшого скупчення бездомних громадян проводиться харчування 200 осіб згідно графіку:

 

Приміський вокзал «Дарниця»
(вул. Привокзальна, 1) 

з 11:00 до 11:40

Залізнична станція
«Київ-Волинський»

з 13:10 до 13:30

Центральний залізничний вокзал
(вул. Старовокзальна, 7)

з 13:50 до 14:50При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.