Головна  →  Діяльність  →  Пільги  →  Монетизація пільг

З 1 жовтня 2019 року впроваджено в Україні монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року №373.

Важливо, що паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Монетизована пільга у безготівковій формі призначена пільговикам автоматично. Кошти надходитимуть на персональний особовий рахунок в АТ «Ощадбанк». А звідти — автоматично перераховуватимуться на оплату житлових та комунальних послуг.

Монетизована пільга у готівковій формі за бажанням пільговика (звернення до 15 жовтня 2019 року) призначена готівкою з виплатою щомісяця на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошти».

Підприємства, що надають житлово-комунальні послуги, здійснюють повне нарахування пільговикам за спожиті житлово-комунальні послуги, а також внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку за їх наявності) у платіжних документах (без відображення розміру пільги) починаючи з листопада 2019 року (за жовтень).

Внески на управління багатоквартирним будинком (на утримання будинку і прибудинкової території), на оплату комунальних послуг у будинках, де створено об’єднання, виставляються до оплати пільговикам у розмірі, затвердженому загальними зборами об’єднання - без відображення розміру пільги.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 25 вересня та 25 квітня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг.

У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої заборгованості з оплати послуг (розмір якої на даний час складає 340 грн), пільговики, які отримують пільгу у готівковій формі, переводяться у грошову безготівкову форму.

Після закінчення опалювального сезону (монетизована пільга у безготівковій формі), суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати пільг на рахунки пільговиків в АТ «Ощадбанк». У разі відсутності відкритого рахунка в АТ «Ощадбанк» рахунок відкривається за заявою пільговика до АТ «Ощадбанк». Відкриття рахунка здійснюється в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».

Версiя для друку

 

 

Соціальні послуги