Головна  →  Діяльність  →  Заробітна плата та зайнятість  →  Зайнятість  →  Інформація щодо працевлаштування тимчасово переміщених осіб

З метою оперативного та якісного надання послуг особам, які є тимчасовими переселенцями з інших регіонів України, в місті Києві щоденно формується та перевіряється база вакансій роботодавців, які готові працевлаштувати зазначені категорії громадян, в тому числі з наданням житла.
Після тимчасової окупації Криму та з початку проведення антитерористичної інформації на сході України до консультаційного пункту Київського міського центру зайнятості у складі Регіонального штабу Київської міської державної адміністрації, що знаходиться на залізничному вокзалі, звернулися 3851 особа (з АР Крим та м. Севастополь 624 особи, з Донецької області 1651 особа, з Луганської області – 1567 осіб).
За допомогою в працевлаштуванні до служби зайнятості м. Києва станом на 31.10.2014 звернулись 1896 вимушених переселенців (з АР Крим та м. Севастополь 279 осіб, з Донецької області 1020 осіб, з Луганської області 597 осіб).
З них отримали статус безробітного 1404 особи (з АР Крим та м. Севастополь – 196 осіб, з Донецької області 786 осіб, з Луганської області 422 особи).
Виплату допомоги по безробіттю призначено 1085 громадянам (з АР Крим та м. Севастополь 145 особам, з Донецької області 618 особам, з Луганської області 322 особам).
На професійну підготовку направлено 78 осіб відповідної категорії (з АР Крим та м. Севастополь 15 осіб, з Донецької області 47 осіб, з Луганської області 16 осіб).
До громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру залучено 31 вимушеного переселенця (з АР Крим та м. Севастополь 5 осіб, з Донецької області 14 осіб, з Луганської області 12 осіб).
За допомогою служби зайнятості працевлаштувалася 171 особа (з АР Крим та м. Севастополь 33 особи, з Донецької області 85 осіб, з Луганської області 53 особи).
Ключовою проблемою для переселенців є відсутність житла та фінансів. Крім того, деякі громадяни приїздять без документів, які дають право на отримання допомоги по безробіттю. Інші планують повернутися додому, тому скориставшись своїм правом на допомогу по безробіттю відмовляються від послуг служби зайнятості та повідомляють про це роботодавців.
Третина безробітних мали високий рівень заробітної плати або займали керівні посади, тому підходяща робота для них відсутня.
Також негативно впливає на активний пошук роботи і психологічних стан вимушених переселенців.
Департаментом соціальної політики і надалі буде продовжуватися робота щодо дотримання прав вимушено переміщених осіб та співпраця з цих питань з Київським міським центром зайнятості.

Версiя для друку

 

 

Соціальні послуги