Головна  →  До уваги роботодавців! (працевлаштування осіб з інвалідністю)

Зайнятість є однією зі сфер створення рівних можливостей для осіб з інвалідністю, визнаних на міжнародному рівні. Розширення доступу людей з інвалідністю до працевлаштування дозволяє застосувати цей людський ресурс для розвитку держави й окрім соціального досягти економічного ефекту.

Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків від загальної облікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо на підприємстві працюють від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця. Тобто цей норматив поширюється як на державний, так і на приватний сектори економіки, а також на підприємства й організації громадських організацій інвалідів.

Роботодавці мають самостійно здійснювати працевлаштування осіб з інвалідністю у рахунок нормативів робочих місць для їх працевлаштування. При цьому державна служба зайнятості, відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», сприяє працевлаштуванню осіб з обмеженими фізичними можливостями, що перебувають на обліку та зареєстровані як безробітні.

Державна служба зайнятості України, підтримуючи сучасні тенденції з розвитку та впровадження електронних сервісів, запровадила сучасний сервіс  «Електронний кабінет роботодавця».

Для реєстрації в електронному кабінеті необхідно:

1. На головній сторінці сайту служби зайнятості www.dcz.gov.ua натиснути жовту кнопку «Персональний кабінету» та зареєструватись (наявна інструкція).

2. Після реєстрації, для авторизації на сайті, необхідно надати особистому консультанту центру зайнятості e-mail, логін та пароль, вказані під час реєстрації.

Після авторизації є можливість подати звіт за формою № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» в онлайн-режимі, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме та переглянути актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості, стан укомплектування заявлених вакансій, кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу.

Отримати інформацію особистого консультанта можна звернувшись до філій Київського міського центру зайнятості:

https://kie.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-rayonnyh-filiy-kyyivskogo-miskogo-centru-zaynyatosti

 

Відео

Версiя для друку

 

 

Соціальні послуги