КМДА Київська міська державна адміністрація


Київський міський комунальний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Трамплін»

м. Київ, пр. Свободи, 26 Тел.: (044) 462-99-93.


Директор: Жидченко Ірина Михайлівна

Київський міський комунальний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Трамплін» (далі - КМКЦ «Трамплін») утворений для здійснення комплексу реабілітаційних заходів спрямованих на попередження (запобігання), зменшення або подолання фізичних, психічних розладів, коригування порушень розвитку, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень віком від 18 років. 

Метою діяльностіКМКЦ «Трамплін» є залучення осіб з інвалідністю до навчання, формування та розвитку соціальних, комунікативних, фізичних, когнітивних, трудових навичок, умінь, у тому числі самообслуговування, соціальної компетенції; організації денної зайнятості і консультування; створення умов для роботи цих осіб в колективі чи індивідуально із відповідною для них мірою сторонньої підтримки (самостійно, з допомогою або під наглядом), формування у отримувачів соціальних послуг самоповаги.

Для клієнтів відділення організовується харчування, яке здійснюється безоплатно. Порядок організації і норми харчування осіб, які проходять реабілітацію в реабілітаційних закладах, встановлюються  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2010 № 953 «Про встановлення норм харчування на підприємствах в організаціях та установах сфери управління Міністерства соціальної політики».

Види послуг: комплексна реабілітаціядля осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень на безоплатній основі.    

Форма надання послуги:  Послуги з комплексної реабілітації надаються у приміщенні КМКЦ «Трамплін» за вказаними адресами, які проводяться індивідуально або у групі з іншими отримувачами соціальної послуги.

Термін надання послуги: Послуга може надаватися постійно або тимчасово (протягом визначеного у договорі про надання соціальних послуг періоду). Строки надання соціальної послуги узгоджуються з отримувачем соціальної послуги соціальної реабілітації / його законним представником (за наявності)/ членом його сім’ї/представником органу опіки та піклування з урахуванням визначеного ступеня індивідуальних потреб отримувача соціальної послуги соціальної реабілітації. Обсяг і зміст такої послуги зазначаються у договорі про надання соціальної послуги.

Перелік реабілітаційних заходів, які надаються в КМКЦ «Трамплін».

Соціально-трудова реабілітація/адаптація.
Соціальна реабілітація - система заходів, спрямованих на створення і забезпечення умов для повернення особи до активної участі у житті, відновлення її соціального статусу та здатності до самостійної суспільної і родинно-побутової діяльності шляхом соціально - середовищної орієнтації та соціально-побутової адаптації, задоволення потреби у забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації.

У відділеннях велику увагу приділяють засвоєнню знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, відбуваються заняття з ведення домашнього господарства, самообслуговування та розвитку різнобічних інтересів і потреб, організації дозвілля і відпочинку осіб з інвалідністю, визначенню готовності до працевлаштування.

Особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень пропонуються наступні види діяльності: аплікація, ліплення, скручування різних матеріалів для виготовлення виробу, виконання плетених і в’язаних з ниток виробів, мокре валяння, виготовлення виробів в техніці орігамі, вишивання, шиття, гончарна справа; робота з деревом, папером і картоном тощо.

Крім того, у відділенні функціонують наступні майстерні:
- майстерня бісероплетіння та вишивання (виготовлення квіткових композицій, дерев з допомогою дроту, квітів в бездротовій техніці плетіння, біжутерії, вишивка бісером, хрестиком, паєтками, стрічками тощо);
- майстерня з шиття (вміння заселяти голку, розрізняти види ниток, елементарні стібки, штопання, виготовлення простих виробів тощо);
- художня майстерня (різні види художніх технік, робота з розфарбовуванням, мандалотерапія, аплікація з різного матеріалу, розпис скла тощо);
- майстерня по роботі з деревиною;
- свічна майстерня;
- майстерня по роботі з папером (виготовлення листівок, ламінування, брошурування простих виробів);
- кулінарна майстерня (навчання навичок приготування їжі).

У відділеннях можуть здійснюватися й інші форми реабілітаційних заходів.

Фізичні реабілітаційні заходи. А саме: лікувальна фізкультура, яка передбачає відновлення, покращення, стабілізацію, координацію рухових дій, уміння користуватися технічними засобами реабілітації, що поліпшує самообслуговування, адаптацію особи з інвалідністю в суспільному житті.

Соціальні реабілітаційні заходи. Це навчання основним соціальним навичкам, які передбачають соціально-побутову адаптацію і соціально-середовищну орієнтацію.

Психолого-педагогічні реабілітаційні заходи, які передбачають психологічну і педагогічну корекцію розвитку.

Фізкультурно-спортивні реабілітаційні заходи, які включають  в себе фізкультурно-спортивну підготовку, адаптацію, організацію і проведення фізкультурно-оздоровчих і спортивних занять.

Заходи з трудової реабілітації у форматі працетерапії (робота в майстернях денної зайнятості).

Організація дозвілля. Проведення різноманітних заходів для відпочинку та розвитку клієнтів.

У КМКЦ «Трамплін» функціонує сектор фізкультурно-спортивної реабілітації.

Фізкультурно-спортивна реабілітація - це система заходів, розроблених із застосуванням фізичних вправ для відновлення здоров'я особи з інвалідністю та спрямованих на відновлення і компенсацію за допомогою занять фізичною культурою і спортом функціональних можливостей її організму для покращення фізичного і психологічного стану.

Фізкультурно-спортивна реабілітація спрямована на підвищення рухової активності, оздоровлення, формування компенсаторних функцій організму і позитивної мотивації в осіб з інвалідністю до суспільної адаптації.

Фізкультурно-спортивна реабілітація осіб з інвалідністю здійснюється відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації та супроводжується медичним спостереженням за ними.

Для отримання послуг із комплексної реабілітації (абілітації) отримувач/або його законний представник/ або рішення органу опіку та піклування подає наступні документи до районних у місті Києві управлінь соціального захисту населення:

1) заяву про надання послуг із комплексної реабілітації (абілітації);
2) індивідуальну програму реабілітації, видану медико-соціальною експертною комісією;
3) паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
4) документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
5) документ про освіту (для отримувачів, які потребують професійної реабілітації);
6) виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о);
7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб (для отримувачів, які є внутрішньо переміщеними особами).

Адреса та контакти КМКЦ «Трамплін»

Поштова та юридична  адреса

04215, м. Київ, проспект Свободи, буд. 26

Електронна адреса

[email protected]

Телефон

Телефон (044) 462-99-93

Графік роботи

Понеділок - п’ятниця з 08:30 до 17:00
обідня перерва: з 12:00 по 12:30

Директор

 

Жидченко Ірина Михайлівна

 

Структурні підрозділи (відділення)

Відділення денного перебування з елементами соціально-трудової реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень

04215, м. Київ, проспект Свободи, буд. 26
тел.(044) 462-99-93

 Відділення денного перебування з елементами соціально-трудової реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень

вул. Богатирська, буд. 16-А,
тел. (044) 411-82-13

 Відділення трудової реабілітації/працетерапії (трудові майстерні)    

вул. Богатирська, буд. 16-А,
тел. (044) 411-82-13

 Відділення денного перебування з елементами соціально-трудової реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень

вул. Набережно-Корчеватська, буд. 96,
тел. (044) 252-73-30При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.