Інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті Києві станом на 01.04.2017 року

 1. Бюджетна сфера та комунальні підприємства

Згідно статистичних даних на 01.04.2017 в місті Києві відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати в установах та організаціях, що фінансуються за рахунок коштів міського бюджету.
Однак слід відмітити, що згідно статистичних даних на 01.04.2017 існувала  заборгованість із виплати заробітної плати на 2 комунальних підприємствах у сумі 0,6 млн грн.

2. Загальна ситуація

Згідно статистичних даних на 01.04.2017 борг із виплати заробітної плати по місту склав 88,2 млн грн, що майже на 5,6% або на 4,7 млн грн більше у порівнянні до попереднього місяця та на 15,3% або на 11,7 млн грн більше у порівнянні до початку 2017 року.
Заборгованість із заробітної плати на 01.04.2017 мала місце на 74 столичних підприємствах, у тому числі:

 • Державний сектор (37 підприємств) – 46,9 млн грн або майже 53,2 % від загальної суми боргу по міст;
 • Комунальний сектор (2 підприємства) – 0,6 млн грн (0,7 %);
 • Недержавний сектор (35 підприємств) – 40,7 млн грн (46,1 %).

В розрізі категорій боржників ситуація має наступний вигляд:

 • 54 діючих (економічно активних) підприємств – 63,5 млн грн або 72% від загального боргу;
 • 4 підприємства, які перебувають в стадії банкрутства11 млн грн або 12,5%
 • 16 економічно неактивних підприємств - 13,7 млн грн (15,5 %).

 3. Аналіз ситуації на найбільших боржниках

Найбільшими боржниками по місту на 01.04.2017 є:

 • Державні підприємства, що є учасниками Державного концерну “Укроборонпром”, загальна сума заборгованості яких склала 20,7 млн грн.
 • Державні підприємства, що знаходяться у сфері управління:

  -                Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (11,0 млн грн);
  -                Міністерства аграрної політики та продовольства України (5,3 млн грн);
  -                Міністерства екології та природних ресурсів України (2,2 млн грн);
  -                Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (2,0 млн грн);
  -                Державний комітет телебачення і радіомовлення України (1,5 млн грн);
  -                Фонду державного майна України (1,2 млн грн) тощо.

 4.Вжиті заходи

Так, протягом січня – квітня 2017 року структурними підрозділами з питань праці міста:
-       проаналізовано ситуацію на 134 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати, інформацію по яких передано до контролюючих та правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів реагування до посадових осіб підприємств за порушення законодавства про працю та оплату праці;
-       керівникам підприємств надано 389 рекомендацій щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства та недопущення їх в подальшому.
-            надіслано 41 лист - звернення (подання) до власників або уповноважених ними органів по 27 підприємствах-боржниках щодо сприяння погашенню боргів та притягнення до відповідальності посадових осіб цих підприємств.

За інформацією Головного управління Держпраці у Київській області за січень – березень 2017 року проведено 21 перевірка підприємств боржників додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
За результатами перевірок внесено 13 приписів, складено 12 протоколів про адміністративне правопорушення за ст.41 КУпАП, які направлено до районних судів м. Києва. Матеріали 3 перевірок направлено до правоохоронних органів за ознаками ст. 175 Кримінального Кодексу України.
За не усунення виявлених порушень вимог законодавства про оплату праці або недопущення до проведення перевірки складено протоколи та винесено 6 постанов згідно статті 188-6 КУпАП з накладенням штрафу.
Повторною перевіркою в порядку контролю виконання внесено припису на ДП «Державний центр інформаційних ресурсів України» було встановлено не усунення порушення вимог ч. 5 ст. 97, 115, 116 КЗпП України.
За результатами перевірки складено акт, складено протокол та винесено постанову відповідно до ст.188-6 КУпАП з накладенням штрафу у розмірі 850 гривень. Уповноваженою особою прийнято рішення та винесено постанову про накладення фінансових санкцій відповідно до абз.3 ч.2 ст.265 КЗпПУ на суму 9 600 гривень.
Стан погашення заборгованості із заробітної плати щомісячно розглядається на засіданнях міської тарайонних тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.
Протягом січня - квітня 2017 року проведено 46 засідань таких комісій,            (у т. ч. у квітні - 11 засідань), на яких заслухано 224 керівників підприємств-боржників, всіх їх попереджено про відповідальність за порушення законодавства про працю та оплату праці.
З керівниками підприємств-боржників проводиться відповідна робота щодо скорочення непродуктивних витрат та оптимізації структури підприємств; активізації проведення претензійно-позовної роботи з дебіторами; складання графіків погашення заборгованості із заробітної плати в найкоротші терміни, з урахуванням фінансових можливостей підприємств та забезпечення їх виконання.
Згідно оперативних даних протягом квітня 2017 року підприємствами міста, які за даними органів державної статистики на 01.04.2017 значились в переліку боржників, було виплачено майже 9 млн грн заборгованої заробітної плати (за лютий 2017 року та попередні періоди).
Всього ж, завдяки вжитим спільним заходам, протягом січня – квітня 2017 року підприємствами-боржниками міста було виплачено майже 23,6 млн грн заборгованої заробітної плати.
Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах міста та вирішення проблеми заборгованості з її виплати знаходяться на постійному контролі.

Версiя для друку

 

Соціальні послуги