Інформація про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати в місті Києві станом на 01.02.2016 року

 1. Бюджетна сфера та комунальні підприємства

Згідно статистичних даних на 01.02.2016 в місті Києві відсутня прострочена заборгованість із заробітної плати (за грудень) в установах та організаціях, що фінансуються за рахунок коштів міського бюджету.
Однак слід відмітити, що згідно статистичних даних на 01.02.2016 існувала  заборгованість із виплати заробітної плати на 3 комунальних підприємствах міста у сумі 1,6 млн грн.

 2.   Загальна ситуація

Згідно статистичних даних на 01.02.2016 борг із виплати заробітної плати по місту склав майже 78,2 млн грн, що на 4,3% або на 3,2 млн грн більше у порівнянні до попереднього місяця.

Станом на 01.02.2016 заборгованість із заробітної плати мала місце на 80 столичних підприємствах, у тому числі:

  • Державний сектор (34 підприємства)47,9 млн грнабо 61,3% від загальної суми боргу по місту ;
  • Комунальний сектор (3 підприємства)1,6 млн грн або 2,0 %;
  • Недержавнийсектор (43 підприємства) – 28,7 млн грн або 36,7 %.

В розрізі категорій боржників ситуація має наступний вигляд:

  • 68 діючих (економічно активних) підприємства – 64,7 млн грн або  82,8% від загального боргу;
  • 3 підприємства, які перебувають в стадії банкрутства5,9 млн грн або 7,6 %
  • 9 економічно неактивних підприємств -  7,5 млн грн (9,6%).

 3. Аналіз ситуації на найбільших боржниках

Найбільшими боржниками по місту на 01.02.2016 є:

  • Державні підприємства, що є учасниками Державного концерну “Укроборонпром”, загальна сума заборгованості яких склала 29,1 млн грн.
  • Державні підприємства, що знаходяться у сфері управління:

-                Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (7,7 млн грн);
-                Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (2,1 млн грн);
-                Фонду державного майна України (1,8 млн грн) тощо.

4. Вжиті заходи  

Так, протягом січня-лютого 2016 року структурними підрозділами з питань праці міста:

-            до контролюючих та правоохоронних органів направлено інформацію по  64 підприємствах-боржниках із виплати заробітної плати;
-            керівникам підприємств надано 107 рекомендацій щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства та недопущення їх в подальшому;
-            надіслано 58 листів - звернень (подань) до власників або уповноважених ними органів по 70 підприємствах-боржниках щодо сприяння погашенню боргів та притягнення до відповідальності посадових осіб цих підприємств.

Стан погашення заборгованості із заробітної плати щомісячно розглядається на засіданнях міської тарайонних  тимчасових комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Протягом січня-лютого 2016 року проведено 23 засідання таких комісій (у т. ч. у лютому - 13 засідань), на яких заслухано 108 керівників підприємств-боржників, всіх їх попереджено про відповідальність за порушення законодавства про працю та оплату праці.

З керівниками підприємств-боржників проводиться відповідна робота щодо скорочення непродуктивних витрат та оптимізації структури підприємств; активізації проведення претензійно-позовної роботи з дебіторами; складання графіків погашення заборгованості із заробітної плати в найкоротші терміни, з урахуванням фінансових можливостей підприємств та забезпечення їх виконання.

Згідно оперативних даних протягом лютого 2016 року підприємствами міста, які за даними органів державної статистики на 01.02.2016 значились в переліку боржників, було виплачено понад 3,5 млн грн заборгованої заробітної плати (за грудень 2015 року та попередні періоди).

Питання забезпечення своєчасної виплати заробітної плати на підприємствах міста та вирішення проблеми заборгованості з її виплати знаходяться на постійному контролі.

 

 

 

Версiя для друку